X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
دوشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1387

آقچری در لغت به معنای چراگاه سپید آمده است. مردم این روستا از زمان های قدیم تا به امروز خون گرم و صمیمی هستند. البته امروزه اولاد ساکنین این روستا نیز اوقات فراغت خود را سعی می کنند به اینجا بیایند تا هم از آب و هوای آن استفاده کنند و هم در واقع یک سفر کرده باشند. مسجد روستای آقچری که در مرکز روستا واقع شده است و همچنین امام زاده محمد (ع) نیز جزء مکان های مقدس این روستا محسوب می گردد.

می گویند زنی پس از ۲۰ سال ازدواج بچه دار نمی شد ،‌ روزی به امام زاده محمد روستا آقچری آمد و پس از دعا و نیایش و نذر پس از مدتی خدا به وی بچه ای اطا نمود. در مسجد روستا نیز مراسم مختلفی برگزار می شود ، از جمله تعزیه امام حسین (ع) در ماه محرم و پذیرایی از میهمانان اباعبداالله حسین.

در این روستا چشمه های مختلفی با آب گوارا از دل کوه وجود دارد ، از جمله خروس چشمه و رود امام زاده محمد. آبی معدنی و گوارا که نوشیدن آن واقعا لذت بخش است. صحرا های متعدد با درختان مختلف نظیر گردو ، توت ، زرد آلو ، تمشک ، آلبالو و گیلاس و انگور نیز وجود دارد.

پرورش زنبور عسل ، انواع دام نظیر گاو و گوسفند نیز بر وی‍ژگی های این روستا افروده است. وجود باغ های متعدد در کنار چشمه با آب زلال و صدای شر شر آب که اگر آدم به این محل ها برود دلش نمی خواهد برگردد.

انشاالله در آینده شما را با این روستا بیشتر آشنا میکنم.